zpět na úvodní stránku

Hradec Králové

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hradec_Kr%C3%A1lov%C3%A9_-_gymn%C3%A1zium_Josefa_Kajet%C3%A1na_Tyla.jpgMěsto Hradec Králové, přirozená krajská me­tropole, se nachází pouhých sto kilometrů východně od Prahy. Statisícové město plné zeleně leží na soutoku řek Labe a Orlice.

Město pod Bílou věží, jednou z nejvýrazněj­ších dominant východočeské metropole se pyšní i dalšími gotickými, renesančními a barokními stavbami (C. Lu­rago, G. Santini). Moderní česká architektura v duchu secese a funkcionalismu je dílem světově proslulých architektů profesora Jana Kotěry a jeho žáka Josefa Gočára, jehož pozoruhodná urbanis­tická koncepce vzbuzuje dodnes obdiv a byla inspirací pro několik dalších generací architektů. Hradec Králové je důležitým dopravním uzlem, sídlem mnoha úřadů, státních institucí, bank a významných průmyslových podniků. S městem je spjata i existence tří vysokých škol, které každoročně poskytují tisícům studentů příležitost ke vzdělání v řadě oborů.

Na královéhradeckém kulturním dění se významně podílí také jedno z nejlepších regionálních činoherních divadel v republice, Klicperovo divadlo. Uměleckou institucí světové úrovně představu­je loutkové Divadlo Drak. Ve městě je také Filharmonie, která uvádí týdně několik koncertů. Muzeum východních Čech zaujme už samotnou budovou se skvělou secesní architekturou Jana Kotěry. Galerie moderního umění je zaměřená na české výtvarné umění 19. a 20. století. V Kon­gresovém centru Aldis se https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hradec_Kr%C3%A1lov%C3%A9_-_biskupsk%C3%BD_pal%C3%A1c.jpgpořádají atraktivní programy, kulturní a společenské akce včetně setká­vání odborníků. Hradec Králové zde ročně pořádá desítky mezinárodních kongresů a sympozií. Ve městě lze najít hotely evropské­ho standardu, obří akvárium a mnoho dalších kulturních institucí.

Z Hradce Králové lze podnikat výlety do 65 km vzdáleného pohoří Krkonoš nebo do 40 km vzdálených Orlických hor. V bez­prostředním okolí lze navštívit mnoho výz­načných hradů a zámků. V Třebechovicích je možné zhlédnout světoznámý Proboštův betlém.

 

 

SEKRETARIÁT KONGRESU
GUARANT International spol. s r.o.
Českomoravská 19, 190 00  Praha 9
tel.: +420 284 001 444
e-mail: vakcidny2024@guarant.cz | web: www.guarant.cz


© 2024 GUARANT International spol. s r. o.